31.03.2014
Останнім часом, у зв’язку з високою волатильністю курсу гривні, у багатьох клієнтів виникають питання про принципи конвертації коштів при розрахунках за кордоном у тих випадках, коли валюта картки відрізняється від валюти країни перебування.
Щоб було простіше зрозуміти правила обміну валют при розрахунках карткою за кордоном, давайте розглянемо приклад.
Припустимо, держатель гривневої картки купує у Новій Зеландії картину вартістю 100 новозеландських доларів. Як правило, за внутрішньоукраїнськими операціями клієнта банк відправляє Міжнародній платіжній системі (МПС) гривню, а за операціями за кордоном у валюті – долар. У момент покупки кошти на картці клієнта блокуються таким чином:
термінал у Новій Зеландії на момент покупки відправляє в МПС запит на 100 NZD, МПС перетворює новозеландські долари у валюту розрахунків – долари за курсом МПС і шле банку клієнта (БНК) запит про наявність у клієнта 85 USD на рахунку. Банк звіряє баланс рахунку клієнта і дає відповідь – «Oк» або «Відхилити». Слід зазначити, що якщо Ваш картковий рахунок відкритий не в доларах, то для миттєвої перевірки наявності коштів до цих 85 USD буде застосований курс Банку на момент операції.
Наступного дня (іноді до декількох днів) банк в Новій Зеландії відправляє в МПС (заблоковану) суму в 100 NZD. МПС знову конвертує цю суму в долари за своїм курсом, але вже діє на дату цієї операції, і видає Банку (БНК) вимогу здійснити оплату в розмірі 83 USD (для прикладу вважаємо, що курс NZD/USD впав). Банк (БНК) бачить, що на рахунку клієнта очікують на списання заблоковані 85 USD.
Подальші варіанти:
ВИСНОВКИ:
Якщо у Вас не доларовий рахунок, і Ви не розраховуєтесь у США, у Вас завжди заблокована сума на момент розрахунку буде відрізнятися від фактично списаної.
У стабільній економічній ситуації курсова різниця зазвичай на користь клієнта (так як МПС найбільший гравець на валютному ринку і підтримує кращі курси). У нестабільній – курс може відрізнятися в більшу сторону.