За 3 місяці 2013 р. українці самостійно провели платежів на 28 млн. грн.

18.04.2013

 

Українці все частіше відмовляються від обслуговування в традиційних банківських касах, вважаючи за краще самостійно виконувати операції з проведення платежів на користь третіх осіб за допомогою електронних каналів.

У першому кварталі 2013 року обсяг платежів через сервіс «Універсальна оплата» в мережі терміналів «Банк24 Національний кредит» досяг позначки 28 млн. грн. Це лише вдвічі менше, ніж за весь минулий рік, коли через сервіс було проведено 47 млн. грн. Прогнозується, що за підсумками 2013 року обсяг таких платежів складе не менше 100 млн. грн.

На відміну від попередньо встановлених платіжних інструментів, «Універсальна оплата» передбачає введення відправником всіх платіжних реквізитів одержувача коштів. Іншими словами, при цьому платник виконує всі ті ж операції, що і касир банку при проведенні платежу від фізичної особи на користь юридичної.

Всього з початку року послугами сервісу скористалися понад 85 000 українців. «Динаміка зростання показників по даному сервісу вражає. Якщо в 2011 році, коли послуга була вперше запущена в комерційну експлуатацію, до сервісу зверталися близько 100 користувачів на місяць, то вже у другому півріччі 2012 року Банк провів понад 95 000 клієнтських платежів, ініційованих за допомогою сервісу», – говорить Ірина ЦИБУЛЬНИК, начальник відділу розвитку процесінгу «Банку Національний кредит».

За словами Дмитра Гриши, директора Департаменту організації термінального бізнесу, популярність сервісу головним чином пояснюється зручністю. «Наші термінали встановлені у зручних для людей місцях і працюють, на відміну від банків, у цілодобовому режимі терміналів без обідніх перерв та вихідних. Гадаю, це і стало основним фактором успіху, загалом, досить складного для простої людини сервісу. Хоча, звичайно, термінал не залишає людину наодинці з малозрозумілими МФО та ЄДРПОУ, повідомляючи його, якщо вносяться завідомо помилкові реквізити», – пояснює він.


Сервіс «Універсальна оплата» був запущений на терміналах «Банк24 Національний кредит» у березні 2011 р. Він дозволяє оплачувати рахунки постачальників товарів і послуг безпосередньо в терміналах, без необхідності звернення до банківських кас. Заповнивши форму, в яку необхідно внести реквізити отримувача коштів, ім’я платника та призначення платежу, клієнт може оплатити абсолютно будь-який рахунок:

  • поповнити картковий рахунок Visa та MasterCard;
  • сплатити кредит будь-якого банку;
  • здійснювати щомісячні оплати рахунків родини;
  • оплатити будь-який рахунок за реквізитами одержувача.

Зарахування коштів на рахунок здійснюється протягом 1-3 банківських днів. Комісія платіжної системи складає 2%, але не менше 5 грн.

Популярні

Прес-служба

Підписатися на новини

Якщо Ви бажаєте отримувати новини від ПАТ "Банк Національний кредит", вкажіть свій e-mail: