Банк Національний кредит підвів підсумки 2014 року

02.02.2015

 

На тлі капітуляції 33-х банків, відтоку депозитів і краху звичного ладу, «Банк Національний кредит» зміг піднятися на 15 позицій у рейтингу НБУ, домогтися зростання активів і навіть перевиконати нормативні вимоги НБУ за показниками ліквідності в 2,5 рази.

 

2014-й став найбільш складним у сучасній банківській історії України. Банкам довелося змиритися з життям за новими правилами: виживати в умовах війни, рекордного відтоку депозитів, закриття через війну відділень у Криму та на сході країни, а також знецінення національної валюти більш ніж у 2 рази. В результаті 33 банки України втратили ліцензії, а загальний збиток системи за рік, за даними НБУ, склав понад 22,4 млрд. грн. Але деяким банкам вдалося зберегти і навіть зміцнити свої позиції.

Згідно звітної документації, «Банк Національний кредит» закінчив IV квартал з власним капіталом майже 191 млн. грн. і загальними активами 2,5 млрд. грн. Це дозволило банку зайняти 58-е місце в рейтингу НБУ. А «КоммерсантЪ» поставив Нацкредит на 38-у позицію серед «50 провідних банків України». 135 параметрів рейтингу, визначені журналістами та експертами, стали наочною демонстрацією конкурентного середовища банківської системи в 2014-му.

Банк активно розвивався у реальному секторі економіки, який вийшов на новий рівень. Саме в 2014-му був виданий перший кредит за спільною програмою «Національного кредиту» та Німецько-Українського фонду, який спеціалізується на кредитуванні аграріїв. А вже через кілька місяців банк став одним із основних фінансових партнерів аграріїв по всій країні. Співпраця з НУФом для «Банку Національний кредит» стала стратегічним питанням побудови бізнесу і дозволила твердо зміцнитися в ТОП-20 банків за обсягами кредитного портфеля МСБ за версією Асоціації SME Banking Club. На момент отримання нагороди активи банку складали понад 13 тисяч клієнтів у малому та середньому бізнесі.

На 2015 рік «Банк Національний кредит» уповноважений Міністерством фінансів України на виплату заробітних плат бюджетникам. І це є ще одним підтвердженням того, що Банк стабільний і заслуговує на довіру. Показник ліквідності перевищує вимоги НБУ в 2,5 рази.

За підсумками минулого року «Банк Національний кредит» міг похвалитися не лише фінансовими результатами. У 2014-му банк неодноразово виступав спонсором і організатором спортивних заходів. Найбільш знаковими серед них стали МТС Міжнародний марафон у Харкові, який став наймасовішим забігом із зареєстрованих в Україні. А також минулого літа в Києві відбувся етап Кубка Європи з триатлону, результати якого пішли в Олімпійський залік спортсменів. Асоціація велосипедистів Києва вручила Банку нагороду «За облаштування робочих місць, дружніх велосипедисту».

Незважаючи на ситуацію в країні, «Національний кредит» не забував про соціальну відповідальність. Допомога бізнесу у вирішенні соціальних питань суспільства, на думку топ-менеджменту банку, – це обов’язок, а не факультативна програма. Так, при співпраці з благодійним фондом «Лелеки», через каси банку було зібрано понад 59 тис. грн. для допомоги армії. А співпраця з благодійним фондом «Крила Фенікса» дозволила зібрати 51 тис. грн. на закупівлю реанімобілів, безпілотників та пошиття одягу для воїнів на сході країни. Тільки за січень 2015 року через термінали «Банк24 Національний кредит» фонду Олексія Мочанова вдалося зібрати понад 4000 грн. на аптечки і провізію для відправки в зону АТО.

Популярні

Прес-служба

Підписатися на новини

Якщо Ви бажаєте отримувати новини від ПАТ "Банк Національний кредит", вкажіть свій e-mail: