Інтернет БНК Клієнт-Банк
БНК Клієнт-Банк для мого пристрою
Рус Укр Eng

Гарантії

Гарантія – це спосіб забезпечення виконання зобов’язань, відповідно до якого банк-гарант приймає на себе грошове зобов’язання перед бенефіціаром (оформлене в письмовій формі або у формі повідомлення) сплатити кошти за принципала в разі невиконання останнім своїх зобов’язань у повному обсязі або їх частину в разі пред’явлення бенефіціаром вимоги та дотримання всіх вимог, передбачених умовами гарантії.

За допомогою гарантії Ви зможете:
 • зменшити витрати;
 • збільшити товарообіг;
 • убезпечити розрахунки;
 • відмовитися від передплати.
Види банківських гарантій:
 • гарантія конкурсних торгів – зобов’язання банку, видане за заявою учасника конкурсних торгів, який висловив бажання взяти участь у конкурсних торгах та надав свою пропозицію організатору конкурсних торгів щодо сплати визначеної суми на користь організатора конкурсних торгів у разі порушення учасником умов конкурсних торгів;
 • платіжна гарантія – зобов’язання банку, видане за заявою принципала (покупця, замовника) на користь бенефіціара (продавця, постачальника) сплатити останньому визначену суму у випадку невиконання покупцем своїх зобов’язань щодо сплати за поставлений (відвантажений) товар (надані послуги, виконані роботи);
 • гарантія виконання – зобов’язання банку, видане за заявою принципала (продавця, постачальника) на користь бенефіціара (покупця, замовника), сплатити останньому визначену суму у випадку невиконання принципалом своїх зобов’язань за договором;
 • гарантія повернення авансового платежу – зобов’язання банку, видане за заявою принципала (продавця, постачальника) на користь бенефіціара (покупця, замовника), повернути аванс бенефіціару у випадку невиконання принципалом своїх зобов’язань за договором (наданням послуг, виконанню робіт).

Схеми, при використанні яких підприємство може значно збільшити товарообіг та убезпечити свої розрахунки:

 • гарантія платежу: банк гарантує, що покупець виконає свої платіжні зобов’язання згідно з умовами договору/контракту;
 • гарантія виконання: банк гарантує, що продавець виконає свої зобов’язання по поставці продукції, наданні послуг згідно умов договору/контракту;
 • гарантія повернення авансового платежу: банк гарантує, що продавець доцільно використає наданий йому аванс згідно умов договору/контракту;
 • акредитив: забезпечує виконання умов обома сторонами згідно умов договору/контракту;
 • торгове фінансування: фінансуючий банк розраховується з продавцем власними коштами та надає відстрочку платежу покупцю за умови відкриття акредитива Банком покупця.

СХЕМА ЗАСТОСУВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ГАРАНТІЇ

Покупець товару зацікавлений у купівлі товару з відстрочкою оплати, а продавець – у збереженні ринків збуту. Продавець готовий постачати товар з відстрочкою оплати (товарний кредит), але вимагає додаткових гарантій оплати. Вирішенням питання в даному випадку і виступає використання банківської гарантії.

СХЕМА ЗАСТОСУВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ГАРАНТІЇ

Після укладення контракту (1), що передбачає поставку товару на умовах наступної оплати, покупець (принципал) звертається до банку (як правило, обслуговуючого) з проханням надати банківську гарантію оплати і надає до банку пакет необхідних документів (2).

Банк видає на користь продавця (бенефіціар по гарантії) банківську гарантію (3), що містить зобов’язання банку оплатити бенефіціару визначену суму грошових коштів у випадку невиконання покупцем своїх зобов’язань з оплати поставленого товару. Банківська гарантія пересилається бенефіціару напряму або ж через його обслуговуючий банк.

Після отримання банківської гарантії продавець здійснює поставку товару (робіт, послуг) (4). Після настання обумовлених у контракті термінів, покупець проводить оплату за поставлений товар. У випадку неплатежу постачальник висуває вимогу платежу по гарантії банку-гаранту, який після перевірки заявленої вимоги на відповідність умовам гарантії, виплачує бенефіціару (постачальнику) необхідну суму.

Аналогічним чином можуть забезпечуватися й інші контрактні зобов’язання: з постачання товару, повернення авансового платежу в разі непоставки, з гарантійного обслуговування поставленого устаткування та ін.

Миттєві перекази між картами

Перекази за 5 хвилин між будь-яких карток українських банків