Інтернет БНК Клієнт-Банк
БНК Клієнт-Банк для мого пристрою
Укр Рус Eng

Мобільний банкінг

 

Мобільний банкінг: особистий банк у кишені

Вже більше 10 років в Україні не припиняються дискусії щодо мобільного банкінгу. Наполеглива робота банківських маркетологів і рекламістів свого часу зробила свою справу, змусивши споживачів вважати, що мобільний банкінг – це лише сервіс по автоматичній відправці SMS-повідомлень про рух по картковому рахунку клієнта. Між тим, мобільний банкінг вже давно виріс із «дитячих штанців» і сьогодні став повноцінною альтернативою банківської каси.

  • Переваги мобільного банкінгу

Ключова перевага мобільного банкінгу закладена в саму його назву. Кожна людина, що володіє відповідним програмним забезпеченням, може керувати своїми рахунками цілодобово і в будь-якій точці планети. Крім власне мобільного додатку їй знадобиться лише доступ до мережі Інтернет. Важливо відзначити, що на відміну від ранніх версій «мобільного банкінгу», які дозволяли здійснювати переважно контроль за рухом по рахунках клієнта, нинішні програмні рішення дають можливість практично без обмежень управляти рахунками. Так, у системі «БНК Клієнт-Банк» (як для приватних, так і для корпоративних клієнтів), реалізованій «Банком Національний кредит» на платформах Apple iOS, Windows, а також смартфонах, що працюють під управлінням ОС Android та iOS, клієнт має можливість:

  • Вносити оплату за послуги більш ніж 400 попередньо встановлених сервісів. Це може бути поповнення мобільного телефону, оплата послуг інтернет-провайдерів і т.д.
  • Оплачувати будь-які рахунки, виставлені фізичній особі компанією. Для користування цією послугою необхідно знати реквізити одержувача коштів і призначення платежу, які вказані на рахунку.
  • Вносити на депозит або знімати кошти з депозитів на інші рахунки, відкриті в банку. Контролювати рух коштів по рахунках, у тому числі отримуючи прямо на екрані пристрою виписки за зазначений період.
  • Миттєво переказувати гроші між рахунками, відкритими в банку.
  • Створювати шаблони платежів, які необхідно здійснювати регулярно (наприклад, платежі за школу, дитячий садок, комунальні послуги).
  • Гасити кредити.

Велика частина з перерахованих вище послуг до недавнього часу були доступні лише в касі банку. Тепер всі вони можуть бути отримані прямо з екрану комп’ютера або смартфону. Причому по куди більш вигідній ціні, ніж це пропонують багато українських банків у своїх касах. Так, для фізичних осіб користування системами «БНК Клієнт-Банк» безкоштовно. Окремо тарифікуються лише платежі на користь деяких провайдерів послуг, а також відправка коштів на рахунки в інших банках. При цьому всі операції, здійснювані в системі, проводяться в он-лайн режимі цілодобово.

  • Що для цього потрібно

Щоб підключитися до системи Інтернет-банку необхідно одноразово звернутися в банк і відкрити рахунок – це може бути картковий рахунок, підкріплений платіжною карткою, поточний або депозитний рахунок і отримати ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП). Крім того, необхідно встановити програмний комплекс «БНК Клієнт-Банк» на свій пристрій. Користування системою для фізичних осіб безкоштовне і не вимагає ніяких додаткових дій. У відділенні банку крім договору на комплексне обслуговування клієнт отримає ключ ЕЦП (його можуть записати на диск або зберегти прямо на пристрій клієнта: флеш-накопичувач, смартфон і т.д.), який є ключовим елементом безпеки платежів і одночасно – доступом до системи.

  • Безпека

Системи «БНК Клієнт-Банк» використовують електронний цифровий підпис в якості ключового елемента безпеки. Це один з найбільш надійних в частині безпеки інструментів на сьогоднішній день, який в той же час дозволяє зробити платежі в середовищі Інтернету зручними і необтяжливими з точки зору витраченого часу клієнта. Його використання позбавляє клієнта необхідності отримувати тимчасові паролі або відправляти в банк коди, що підтверджують легітимність операції. Щоб відправити платіж, клієнтові просто потрібно натиснути кнопку «оплатити».

Електронний цифровий підпис дозволяє системі абсолютно точно ідентифікувати, що платіж ініційований власником рахунку. При цьому шахраї не мають жодних можливостей підробити «відбиток» ЕЦП, що відправляється по мережі Інтернет. Додатковим захистом служить захищений канал, по якому передається «відбиток», а сам файл сертифіката ЕЦП, який зберігається у користувача, доступний тільки після введення паролю, відомого лише власнику ключа.

  • Як використовувати мобільний банкінг

Перш за все, мобільний банкінг призначений для миттєвої самостійної оплати рахунків. Тільки уявіть, що замість походу до банку для оплати будь-якого рахунку клієнт може зробити це в будь-якому місці і в будь-який час самостійно. Операцію можна виконати всього за хвилину. Для цього потрібно лише знати платіжні реквізити одержувача і призначення платежу (вказуються на рахунку). Проте тільки цим можливості мобільного банкінгу не обмежуються.

Найбільшу користь мобільний банкінг принесе тим людям, які активно користуються банківськими послугами. Відкриття кількох рахунків у банку дасть можливість гнучко і швидко управляти особистими фінансами, не обтяжуючи себе походами в банк. Наприклад, якщо таке дозволяється умовами договору, можна швидко і без клопоту поповнити депозитний рахунок з банківської картки або поточного рахунку чи провести зворотну операцію. Уявіть собі, що в магазині Ви побачили товар за хорошою ціною, на який відкладали на депозит до запитання в банку. Щоб скористатися акційними умовами, Вам потрібно придбати його прямо зараз, проте з собою у Вас грошей немає, а банк у вихідний день не працює. В такому випадку Ви можете миттєво перевести необхідну суму з Вашого депозитного рахунку до запитання на картковий і розрахуватися в магазині (карткою або попередньо знявши готівку в банкоматі). Щоб поповнити депозит Вам достатньо буде внести на платіжну карту кошти, наприклад, в одному з 3000 терміналів Банку по Україні і натисканням трьох кнопок відправити необхідну суму на депозит. Всі операції відбуваються миттєво і не вимагають спеціальних навичок.

Мобільний банкінг можна використовувати як додатковий елемент безпеки при використанні пластикової картки. Якщо Ви побоюєтесь шахрайства із зарплатною карткою в торгових мережах, або користуєтеся нею при оплаті послуг в Інтернеті, Ви можете при надходженні грошей на карту відправляти їх на поточний рахунок, відкритий у банку, відправляючи на карту рівно стільки коштів, скільки необхідно для здійснення оплати. Всі операції між власними рахунками в мобільному банкінгу «Банку Національний кредит» безкоштовні.

Також за допомогою мобільного банкінгу «Банку Національний кредит» можна знайти найближче відділення, дізнатися поточні курси валют, отримувати повідомлення від банку і контролювати всі операції по рахунку, самостійно формуючи виписки. Найближчим часом в систему також буде додано пошук найближчих терміналів самообслуговування банку, в яких, наприклад, можна миттєво і вигідно поповнити свою платіжну карту. На сьогоднішній день до термінальної мережі «Банку Національний кредит» підключені понад 3000 автоматів самообслуговування.