Інтернет БНК Клієнт-Банк
БНК Клієнт-Банк для мого пристрою
Рус Укр Eng

Назад

Як розраховуватися банківською карткою за кордоном: правила автоматичної конвертації коштів

Роздрукувати

 

Останнім часом, у зв’язку з високою волатильністю курсу гривні, у багатьох клієнтів виникають питання про принципи конвертації коштів при розрахунках за кордоном у тих випадках, коли валюта картки відрізняється від валюти країни перебування.

Щоб було простіше зрозуміти правила обміну валют при розрахунках карткою за кордоном, давайте розглянемо приклад.

Припустимо, держатель гривневої картки купує у Новій Зеландії картину вартістю 100 новозеландських доларів. Як правило, за внутрішньоукраїнськими операціями клієнта банк відправляє Міжнародній платіжній системі (МПС) гривню, а за операціями за кордоном у валюті – долар. У момент покупки кошти на картці клієнта блокуються таким чином:

термінал у Новій Зеландії на момент покупки відправляє в МПС запит на 100 NZD, МПС перетворює новозеландські долари у валюту розрахунків – долари за курсом МПС і шле банку клієнта (БНК) запит про наявність у клієнта 85 USD на рахунку. Банк звіряє баланс рахунку клієнта і дає відповідь – «Oк» або «Відхилити». Слід зазначити, що якщо Ваш картковий рахунок відкритий не в доларах, то для миттєвої перевірки наявності коштів до цих 85 USD буде застосований курс Банку на момент операції.

Наступного дня (іноді до декількох днів) банк в Новій Зеландії відправляє в МПС (заблоковану) суму в 100 NZD. МПС знову конвертує цю суму в долари за своїм курсом, але вже діє на дату цієї операції, і видає Банку (БНК) вимогу здійснити оплату в розмірі 83 USD (для прикладу вважаємо, що курс NZD/USD впав). Банк (БНК) бачить, що на рахунку клієнта очікують на списання заблоковані 85 USD.

Подальші варіанти:

  • якщо у клієнта доларовий рахунок: списується 83 USD, а 2 USD, що залишилися, вивільняються з блокування і стають доступні клієнту;
  • якщо у клієнта гривневий\євровий рахунок: 83 USD конвертуються в євро\гривню рахунку за комерційним курсом банку, що діє на момент списання, не стягуючи комісію за конвертацію (зазвичай 1-2%), підсумок списується у валюті рахунку.

ВИСНОВКИ:

Якщо у Вас не доларовий рахунок, і Ви не розраховуєтесь у США, у Вас завжди заблокована сума на момент розрахунку буде відрізнятися від фактично списаної.

У стабільній економічній ситуації курсова різниця зазвичай на користь клієнта (так як МПС найбільший гравець на валютному ринку і підтримує кращі курси). У нестабільній – курс може відрізнятися в більшу сторону.

Назад

Якщо Ви бажаєте отримувати новини Банку на свій e-mail, виконайте процедуру реєстрації:

Будь ласка, додайте 5 й 5.