Інтернет БНК Клієнт-Банк
БНК Клієнт-Банк для мого пристрою
Рус Укр Eng

Назад

Картки «Банку Національний кредит» захистили технологією 3-D secure

Роздрукувати

 

ПАТ «Банк Національний кредит» завершив процес імплементації технології 3D secure, яка підвищує безпеку платежів за допомогою банківських карток у мережі Інтернет.

«Банк Національний кредит» став п’ятим українським банком, який впровадив підтримку технології MasterCard SecureCode для власних карток. Технологія дозволяє істотно знизити ризики шахрайства при операціях з картками в мережі Інтернет. Вона вводить додатковий крок аутентифікації клієнта при операціях з картками в мережі. При цьому перевірка справжності проводиться на трьох доменах: домені еквайєра, емітента та домені сумісності.

«Ми регулярно відстежуємо статистику шахрайських операцій з картками в цілому по українським банкам. Так, за поточний рік кількість шахрайських дій у мережі Інтернет зросла в кілька разів і сьогодні майже зрівнялася з традиційним для нашого ринку видом шахрайства з використанням дублікатів карток (без чіпа) в банкоматах. За інформацією EMA в третьому кварталі 2012 року було зафіксовано майже 500 повідомлень про шахрайські дії у відношенні карток в мережі Інтернет, в той час як у другому кварталі зареєстрували близько 200 аналогічних випадків. З одного боку, це означає істотне зростання інтересу українських інтернет-користувачів до он-лайн платежів, а з іншого – вимагає від нас активних дій щодо захисту коштів наших клієнтів», – розповів Сергій Чернов, начальник Управління платіжних карток «Банку Національний кредит».

За його словами, впровадження технології MasterCard SecureCode дозволить забезпечити додаткову безпеку он-лайн операцій з картками, емітованими банком, а також гарантує повернення коштів клієнтам у випадку, якщо шахрайські дії будуть здійснені у відношенні карток з підтримкою технології.

«Навіть якщо якийсь сайт не підтримує цю технологію і не вимагатиме аутентифікації клієнта, банк-емітент може оскаржити таку операцію і відшкодувати власнику картки кошти. У той час як підтримка технології сайтом не дає ніяких переваг користувачам, чиї картки не підтримують її: оспорити такі транзакції практично неможливо», – пояснює він.

На практиці технологія являє собою ідентифікацію клієнта шляхом відправки йому одноразового пароля на телефон безпосередньо перед здійсненням платежу. Номер телефону, на який відправляється SMS з паролем, вноситься до системи в момент випуску картки і може бути змінений тільки при зверненні клієнта в банк.

Послуга вже у 2012 році стане доступна для всіх типів карток, що випускаються, за винятком карток Maestro. Використання технології MasterCard SecureCode є безкоштовною для всіх клієнтів Банку. Для того щоб користуватися технологією потрібно просто замовити нову картку. Якщо клієнт не бажає використовувати додаткового захисту, він зазначає це у заяві на випуск карток.

Назад

Якщо Ви бажаєте отримувати новини Банку на свій e-mail, виконайте процедуру реєстрації:

Будь ласка, додайте 9 й 5.