Інтернет БНК Клієнт-Банк
БНК Клієнт-Банк для мого пристрою
Рус Укр Eng

Назад

НБУ лібералізував умови резервування

Роздрукувати

Постановою №86 Національний банк України зменшив із 40% до 20% обсяг обов’язкових резервів, який повинен формуватися банками на окремому рахунку в НБУ.

У п’ятницю НБУ прийняв постанову №86, яка дозволить наситити банківський ринок робочою ліквідністю. Так, частина обов’язкових резервів, яка повинна зберігатися на спеціальних рахунках в НБУ і, отже, не може використовуватися банками в поточній діяльності, була знижена вдвічі: з 40 до 20%. Також було зменшено на 10% обов’язковий незнижуваний залишок на коррахунках. За оцінками заступника Голови Правління «Банку Національний кредит» Людмили Міщук, ці зміни вивільняють до 5 млрд. грн. в цілому по банківській системі.

«Не маючи консолідованої інформації по валютним пасивам кожного окремого банку, мені складно говорити про точні цифри, але не менше 4-4,5 млрд. грн. за рахунок цього заходу буде вивільнено. Допускаю, що насправді ця цифра може сягати навіть 5 млрд. грн.», – повідомила вона.

За її словами, такий обсяг ресурсів є дуже значущим для банківського сектору і дозволить швидко знизити напруженість на ринку. «Це дуже серйозна стабілізаційна міра, яка дозволить швидко наситити ринок робочою ліквідністю. Вважаю, що вже у найближчі дні цей захід може стимулювати зниження ставок міжбанківських кредитів», – підсумувала вона.

Назад

Якщо Ви бажаєте отримувати новини Банку на свій e-mail, виконайте процедуру реєстрації:

Будь ласка, додайте 5 й 6.