BNK.ua

Новости Украины и мира

Безкоштовне онлайн навчання: українці можуть отримати нову професію

Онлайн навчання

З початком повномасштабної війни в Україні ситуація з ринком праці разюче змінилася і на жаль не в кращу сторону. Багато громадян нашої країни були вимушені покинути свої домівки, а разом із ними й свою роботу. Негативно початок війни відобразився і на роботодавцях через що величезний відсоток малого бізнесу був змушений назавжди зачинити свої двері.

Потреба змінити своє місце проживання і відсутність впевненості у завтрашньому дні призвела до того, що більшість українців почали шукати віддалену роботу. Такий формат співпраці дозволяє працювати з будь-якого куточка України. До того ж віддалена робота не поступається звичайній роботі відносно розмірів зарплатні, а подекуди віддалені вакансії пропонують навіть більшу винагороду за роботу.

Багато українських і закордонних освітніх платформ зробили свої курси безкоштовними для українців.Таким чином світові лідери у сфері освіти намагаються допомогти українцям подолати наслідки війни й дати їм можливість розкрити себе в абсолютно новій сфері. Ми підготували для вас перелік найпопулярніших безкоштовних курсів для українців, але варто зауважити що мова піде саме про IT індустрію. Такий вибір ми зробили спираючись на статистику і загальну зацікавленість користувачів у віддаленій роботі саме в IT індустрії.

онлайн навчання для українців

Безкоштовні курси від академії Genius Space

Genius Space це одна з найпрестижніших і найпопулярніших освітніх платформ в Україні. З початком повномасштабної війни Genius Space надали вільний доступ до усіх курсів всім охочим. Не дивлячись на те, що надані курси були абсолютно безкоштовні, компанія все ж залишила можливість віддячити будь-якою сумою.

На платформі Genius Space доступні 17 освітніх програм які оформлені у зручній формі лекцій. Найпопулярнішими з них є наступні:

 • SMM-фахівець
 • HR-manager
 • SEO-фахівець

Такий чином кожен користувач може обрати саме те що його цікавить і навчатися у відомих менторів. Середня тривалість курсу від Genius Space складає 3 місяці, але оскільки, всі лекції доступні одразу – саме ви вирішуєте з якою швидкістю вивчати матеріал.

Курси від Prometheus

Освітня платформа Prometheus може похвалитися найбільшою кількістю курсів серед конкурентів. Загальна кількість курсів які доступні на Prometheus сягає 250 штук. Не всі курси які пропонує Prometheus є безкоштовними, але вибір освітніх програм дійсно вражає.

Обравши Prometheus ви можете підвищити кваліфікацію, опанувати нову професію у сфері просування або навіть познайомитися з програмуванням і дизайном. Також на Prometheus доступні курси з вивчення іноземних мов.

Для того, щоб знайти безкоштовні курси на платформі Prometheus – достатньо скористатися зручними фільтрами й обрати “безкоштовно” в загальному каталозі курсів.

Campster

Освітня платформа Campster пропонує користувачам здобуту найпопулярніші професії у сфері IT. Серед запропонованих курсів користувачі можуть обрати:

 • Програмування;
 • Інтернет-маркетинг;
 • Adobe Photoshop;

Загалом на платформі Campster користувачам доступні 23 курси й всі вони доступні безкоштовно. Для додаткової мотивації всі користувачі платформи отримують бали та винагороди за пройдений і вивчений матеріал. Це позитивно відображається на швидкості засвоєння матеріалу і загальному бажанні студентів вивчати обрану професію.

Читайте також: Дерусифікація доменів: українців закликають відмовитись від зросійщених доменних зон.

Google

Компанія Google у своєму Digital Workshop надає користувачам доступ до 19 освітніх програм які здебільшого досить короткі. Серед них також є об’ємний курс “Основи цифрового маркетингу”. Цей курс складається з 26 модулів і являє собою збірку загальної інформації про цифровий маркетинг і інструменти які в ньому використовуються.

Креативна практика

Платформа Креативна практика надає доступ до своїх безкоштовних освітніх програм до першого червня. На сайті компанії користувачі можуть ознайомитися з тонкощами професій, пов’язаних з креативністю і нестандартним мисленням. Що ж стосується професій які доступні на платформі, то користувачі можуть опанувати:

 • Photoshop
 • Figma
 • Illustrator
 • Indesign
 • Фронтенд
 • UI/UX-дизайн

Окрім освітніх курсів на платформі також доступні різноманітні марафони, конференції та майстер-класи

Itvdn.com

На платформі Itvdn.com користувачі можуть безкоштовно опанувати різні мови програмування. Серед найпопулярніших доступні наступні:

 • Java
 • PHP
 • Python
 • Node.js

Самі курси залишилися платними, але в Itvdn.com вигадали свою систему допомоги українцям. Будь-який охочий може отримати доступ до бажаного курсу строком на 30 днів. Таким чином ви можете опанувати бажану мову програмування за місяць, а якщо не встигнете – платно подовжити доступ.

Платформи які ми перелічили далеко не єдині, насправді їх набагато більше. У такий скрутний для українців час можливість опанувати нову професію і покращити своє фінансове становище є неоціненною.

Деякі з перелічених платформ планують і надалі надавати безкоштовний доступ до своїх матеріалів. Інші планують поновити продаж курсів найближчим часом. Але так чи інакше скориставшись однією із запропонованих пропозицій ви точно зможете освоїти новий скіл або покращити свій рівень знань у вже обраній професії. Тож якщо ви зацікавленні у розвитку в IT індустрії – перелічені платформи стануть вам у пригоді.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.