BNK.ua

Новости Украины и мира

Популярність і різновиди пелет

Пелети

Пелети — це екологічно чисте паливо, що виробляється з відходів деревообробної та агропромисловості. Зазвичай для створення таких гранул застосовується тирса. В зв’язку з тим, що сьогодні намічається тенденція до зростання застосування вторинної сировини, виробництво біопалива — це доцільний варіант використання деревних відходів.

Перш ніж купити пелети, варто більше дізнатися про їх характеристики. Для отримання гранул можуть додаватися соняшникове лушпиння, солома, зернові залишки тощо. Відсоток побічних продуктів впливає на показник зольності гранул. Зі збільшенням відсотка зольності зменшується якість біопалива.

Види пелет для опалення

Розглянемо основні види пелет:

  • Білі. Це паливо світлого кольору, що виготовляється без додавання кори. Такі пелети мають оптимальну теплотворну здатність і не виділяють багато золи після горіння. Це паливо преміум-класу, яке займає левову частину виробництва всього біопалива на ринку. Їх можна використовувати для будь-якого опалювального обладнання: печей, котлів, камінів тощо.
  • Індустріальні гранули. Це вироби більш низької якості. Для виготовлення цього палива можуть використовуватися кора та інші залишки. Показник зольності є трохи вищим порівняно з білими гранулами, але за теплотворністю вони майже ідентичні. Обслуговування котла відбувається значно частіше.
  • Агропелети. Таке біопаливо створюється з відходів соняшника та гречки. Вони мають темніше забарвлення та нижчу теплотворну здатність, ніж у преміальних гранул. Ці пелети є популярними завдяки доступній вартості. Зазвичай їх застосовують для теплових станцій. Варто зазначити, що у разі використання агропелет доведеться щодня чистити котел або встановити котел з автоматичною системою очищення. Для цих гранул потрібні печі, які підходять саме для такого палива.

Чому пелети настільки затребувані?

Деревні гранули — це перспективний вид палива, в якому зацікавлені як власники приватного житла, так і підприємства. Теплота їх згоряння майже в півтори рази більша порівняно з дровами, але за тепловіддачею вони поступаються вугіллю. Викиди в атмосферу є мінімальними, тому паливні пелети не шкодять навколишньому середовищу та людям. Вони відрізняються значною енергетичною концентрацією при невеликому об’ємі.

Завдяки високій насипній щільності пелети можна доставляти на чималі відстані, що буде економічно виправдано. Використання деревних гранул є повністю безпечним і сприяє зниженню ризику виникнення пожеж, вибухів під час горіння. Отже, це паливо поступово витісняє інші матеріали на ринку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *