BNK.ua

Новости Украины и мира

Що потрібно знати обираючи сонцезахисні окуляри?

Сонцезахисні окуляри

Якісний сонцезахист — мастхев у пори року, коли ультрафіолетові промені агресивно впливають на організм людини. Вкрай важливо носити якісні окуляри, аби разом із засмагою не отримати ще й проблеми із зором. Обираючи окуляри від сонця (https://kyivlinza.ua/catalog/solntsezashchitnye-ochki/) варто враховувати не тільки те, як добре вони пасують до вашого гардероба та підкреслюють риси обличчя, але й на якість лінз, покриття і поляризаційного ефекту. Менеджери інтернет-магазину Київлінза допоможуть з вибором окулярів, які задовольнятимуть ваш комфорт.

Як ультрафіолетові промені впливають на наш зір? 

Сітківка — найбільш чутлива частина нашого ока, яка дає можливість нам бачити світ, таким, який він є. При цьому, вона досить чутлива до сонячного проміння, лазерів чи комп’ютерного світла, аби їй не нашкодити, слід користуватися відповідним захистом. Кілька хвилин прямого потрапляння сонячних променів в зону сітківки можуть призвести до непоправних проблем із зором, а в окремих випадках, навіть до його втрати.

На що звертати увагу обираючи окуляри від сонця?

Вибір сонцезахисних окулярів напряму залежить від способу вашого життя, клімату в якому ви перебуваєте, а також умов, за яких ви збираєтеся носити цей аксесуар. Далеко не всі окуляри можуть захистити ваші очі від прямого впливу ультрафіолетових променів, так само хибною є думка, що чим дорожчі окуляри, тим більш вони якісні.

Наприклад, лінзи з темним покриттям, але без захисту від УФ є такими самими шкідливими, як і перебування на сонці без окулярів, а все тому, що наша зіниця перебуваючи в темних приміщеннях розширюється, а у світлих — звужується, створюючи бар’єр для контакту з променями. Коли ви носите темні окуляри без ультрафіолетового захисту, мозок думає, що ви перебуваєте в темному приміщенні та блокує природні рефлекси, як наслідок — достатньо лише кілька хвилин дивитися прямо на сонце, щоб отримати опіки сітківки.

Тож обираючи окуляри від сонця вкрай важливо звернути увагу на наступні параметри:

  • Маркування на окулярах

Звертайте уваги на позначки: UV-A, UV-B, UV-C, які свідчать про рівень захисту від ультрафіолетового проміння залежно від його типу та довжини сонячних хвиль.

  • A найбезпезпечніший спектр випромінювання, довжина якого сягає 315-400нм;
  • B — хвилі середньої довжини 280-315 нм, вони можуть викликати пошкодження шкіри;
  • С- короткі хвилі, які є найбільш небезпечними для людини.

Найкраще за все обирати окуляри від сонця які мають захист мінімум UV-400, якщо цифра менш як 400 — це означає, що товар пропускає ультрафіолетові промені.

  • Рівень затемнення

За рівнем затемнення окуляри діляться на 5 категорій (0-5), найбільш універсальною є 3-тя, такий аксесуар підійде як для курортного відпочинку, так і повсякденного життя. А от найбільш затемнені офтальмологи не радять обирати, адже під час довготривалого носіння таких окулярів може розвинутися страх світла.

  • Матеріал лінз

Окуляри для сонця можуть мати скляні, пластикові або ж комбіновані лінзи. Найкраще за все обирати останній варіант, адже вони будуть легші та комфортніші, ніж скляні, до того ж безпечніші у використанні, адже скло може розбитися, а його уламки потрапити в око), звичайний пластик може бути недостатньо хорошої якості та більш схильний до дрібних подряпин.

  • Поляризація лінз

Багато хто плутає поляризацію із захистом від ультрафіолету, хоча насправді це різні речі. Поляризація зменшує кількість відблисків, допомагає чіткіше бачити та зменшують напругу очей. Тому якщо ви плануєте поїздку на море, або довго перебуваєте за кермом краще обрати окуляри від сонця з таким фільтром.

Неякісні сонцезахисні окуляри можуть створити додаткові проблеми із зором, щоб уникнути цього, не купуйте аксесуари сумнівних виробників, а краще зверніться за консультацією фахівців з оптики.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.