Геморой: лікування, симптоми та дієві засоби

Геморой, також відомий як кровоточиві вузли, - це судинні структури, розташовані в анальному каналі. Це тканини, які полегшують контроль дефекації і є природним явищем в організмі людини. У розмовній мові «геморой» також відомий як гемороїдальна хвороба, також відома як анальний варикоз. Це захворювання, від якого страждає вже кожен другий, в тому числі багато вагітних жінок. Геморой - це неприємність і біль, але його можна вилікувати простими методами, тому не варто відкладати візит до проктолога, який поставить правильний діагноз і підкаже, як допомогти собі [1].

Геморой

Симптоми геморою - зверніть увагу на свербіж та кровотечу

Однією з перших ознак розвитку гемороїдальної хвороби є анальний свербіж. Це симптом, який багато хто з нас недооцінює, що затримує правильну діагностику захворювання і сприяє подальшому розвитку цієї недуги. Неприємний свербіж може супроводжуватися не тільки пошкодженням шкіри та слизових оболонок внаслідок розчухування, але й виділеннями, які сприяють запаленню ануса [2].

Ще одним симптомом геморою є відчуття неповного випорожнення кишечника, а також невеликі кровотечі з ануса, помітні, зокрема, на туалетному папері. При подальшому розвитку захворювання може статися випадіння вузла. У найбільш запущеній стадії гемороїдальної хвороби варикозні вузли залишаються за межами ануса і потребують хірургічного видалення [1].

Причини геморою - сидячий спосіб життя та неправильне харчування?

Однозначна причина гемороїдальної хвороби не відома. Тим не менш, лікарі виділяють кілька ймовірних причин розвитку цього захворювання:

  • порушення ритму дефекації;
  • бездіяльність або низька фізична активність;
  • неправильне харчування з низьким вмістом клітковини;
  • підвищений внутрішньочеревний тиск (спричинений, наприклад, тривалими потугами або вагітністю) та генетична обтяженість [3].

Як лікують геморой?

Лікування геморою залежить насамперед від того, наскільки запущена хвороба. Спільним моментом кожного лікування є правильна дієта. Людям, які страждають на варикозне розширення вен ануса, рекомендується випивати 2 - 2,5 літра рідини на день і їсти їжу, багату на овочі та фрукти. Дієта з високим вмістом клітковини полегшує дефекацію, роблячи геморой менш неприємним [1].

Основні лікарські засоби, що використовуються для лікування геморою (незалежно від стадії захворювання), включають таблетки, мазі та свічки від геморою, наприклад препарати Реліф.

Таблетки призначені для запобігання запаленню і затримки розвитку варикозного розширення вен, тоді як мазі або гелі та супозиторії зменшують свербіж і набряк, пов'язані з цим захворюванням. Серед домашніх засобів для лікування геморою варто згадати теплі ванночки, ванночки з додаванням ромашки та вже згадану вище дієту з високим вмістом клітковини. Варто, однак, зазначити, що на пізній стадії захворювання необхідне хірургічне видалення варикозних вузлів [2].

Література

1. Бєлік Б. М. Застосування малоінвазивної хірургії в амбулаторному лікуванні геморою / Б. М. Бєлік, А. М. Ковальов А. Н. // Вісник хірургічної гастроентерології. - Харків, 2016. - №3

2. Судиннозвужувальний ефект фенілефрину сприяє зниженню місцевої кровоточивості. D.J.Carucci, R.Scott, C.Perce, D.J.Innes, G.T.Rodeheaver, J.G.Kennedy, R.F.Edlich. Evaluation of Hemostatic Agents for Skin Graft Donor Sites / JBCR. 1984. - Vol.5. No4. P.321-323

3. Thomas W., McCormack R. The drug release characteristics of various rectal suppositories as determined by specific ion electrodes // J. Pharm. Pharmacol. 1971. Vol. 23, № 7. P. 490–494.

Заметили ошибку?
Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter

Уважаемые читатели!

Возможность комментирования временно отключена из-за возросшего количества агрессивных и оскорбляющих комментариев, призывающих к незаконным действиям и насилию.