Основи гігієни малюків

Догляд за дитиною та підтримання гігієни шкіри - дуже важливе завдання, яке стоїть перед батьками після її народження.  Воно часто викликає занепокоєння, особливо в перші дні життя малюка. Тому важливо вивчити всі правила догляду та застосовувати їх на практиці [1]. Як доглядати за чутливою шкірою новонародженої дитини? На що слід звернути особливу увагу?

Гігієна новонародженого дуже важлива для його гармонійного розвитку та здоров’я.

Гігієна новонародженого

Щоденна гігієна новонародженого

Купання є невід'ємною частиною догляду за дитиною. Щоб воно було приємним як для дитини, так і для батьків, важливо підготуватися до нього заздалегідь. У наш час купання проводять так часто, як того вимагають потреби дитини.

Перед початком купання підготуйте:

  • ванночку з теплою кип'яченою водою;
  • рушник (бажано з капюшоном);
  • пелюшки тетровей, можливо, одноразовий підгузник;
  • чистий змінний одяг;
  • ковдру або пелюшку;
  • лосьйон для ванни, бажано з дозатором;
  • засоби по догляду за дитиною, бажано гіпоалергенні;
  • шампунь та гребінець для волосся;
  • ножиці для нігтиків [2].

 Пам'ятайте, що дитину не можна купати відразу після або безпосередньо перед годуванням.

Гігієна новонародженого хлопчика та дівчинки: правила для батьків

Немовлята, а особливо новонароджені, контактують переважно з батьками. Годування грудьми, обійми, догляд за дитиною - всі ці дії вимагають від батьків особливої турботи про власне здоров'я та здоров'я малюка [3]. Пам'ятайте

  • часто і дуже ретельно мийте руки (мами повинні також не забувати регулярно підстригати нігті) і щодня приймайте душ, щоб подбати про свою загальну гігієну;
  • якщо ви годуєте дитину грудьми - подбайте про свої щоденні гігієнічні звички, включаючи регулярний душ, а також доглядайте за грудьми. Мийте груди перед кожним годуванням і регулярно міняйте прокладки для грудей. Після годування ви можете протерти груди грудним молоком;
  • слідкуйте за чистотою свого одягу - якщо вам доводиться виходити з дому, переодягніться в інший одяг, коли повернетесь [1].

Ранкова гігієна новонародженого розпочинається зі зміни памперса. Зміна підгузків - це, мабуть, найважливіший момент у догляді за дитиною. Підгузок потрібно міняти до десятка разів на день, що є найкращим способом уникнути подразнення шкіри та натирання. Більшість підгузків, доступних сьогодні, мають спеціальну смужку, яка дозволяє визначити ступінь вологості. Коли вона з жовтої стає зеленою, це ознака того, що дитина мокра і її потрібно переодягнути [3].

Які засоби догляду за новонародженими безпечні?

Дорожче не завжди означає краще, тому не варто орієнтуватися на ціну. Звертайте увагу, перш за все, на склад - добре, щоб косметика містила пом'якшувальні компоненти. У догляді за шкірою новонародженого уникайте хімічних добавок і штучних ароматизаторів, які можуть сушити і подразнювати. Достатньо м'якого кускового або рідкого мила, призначеного для немовлят [1]. Якщо шкіра огрубіла, не завадить додаткова емульсія або олійка для малюків. Використовуйте зволожуючі креми для обличчя малюка. Якщо вам потрібен ніжний та безпечний догляд, тоді варто звернути увагу на засоби Бепантен. Також пам'ятайте, що не варто прати речі в порошках для дорослих - вони мають інший склад, ніж для немовлят, і можуть викликати алергію.

Література

1. Caffarelli C, Paravati F, El Hachem M, et al. Management of chronic urticaria in children: a clinical guideline. Ital J Pediatr. 2019;45(1):101. Published 2019 Aug 15. doi:10.1186/s13052-019-0695-x.

2. Ballard O., Morrow A. L.; Pediatr. Clin. North Am. 2013; 60(1)

3. Hassiotou F., Geddes D., Clin. Anat. 2013; 26(1)

Заметили ошибку?
Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter

Уважаемые читатели!

Возможность комментирования временно отключена из-за возросшего количества агрессивных и оскорбляющих комментариев, призывающих к незаконным действиям и насилию.