Як вибирати кольорові олівці. Види та поради

Почати малювати олівцями нескладно, та й купувати багато приладдя не доведеться. Проте важливо розуміти, як правильно вибирати набори олівців для малювання та творчості.

Вони мають давати насичений колір, не кришитися на папері та добре змішуватись між собою. До того ж аксесуари для графіки в спеціалізованих крамницях відрізняються великим різноманіттям.  Там є пастельні, акварельні, масляні, вугільні та графітні олівці. Розберемося в кольорових різновидах.

набори олівців

Чим готовий набір краще за поштучну купівлю

Купуючи набори для творчості ви позбуваєтесь потреби власноруч формувати повну палітру кольорів. Тобто там є все необхідне для малювання. До того ж у відомих виробників, наприклад у marco, олівці йдуть в красивій металевій коробці.

В наборі є незвичні відтінки. Вони може стають у нагоді не так часто, проте без них неможлива повноцінна дитяча творчість. Вибираючи аксесуари для художників, слід порівняти набори від різних виробників.

Професійні олівці

Навіть якщо ви початківець у живописі, варто надати перевагу наборам для професійної творчості. Хороший варіант - faber castell. В них досить вдало підібрано баланс твердості та м’якості грифелю, а також насичений пігмент.

Дешеві товари краще обходити стороною. Все через те, що вони не вирізняються високою якістю. Наприклад, звичайні дерев’яні дитячі олівці дуже бліді, навіть якщо щосили на них тиснути. Все через те, що при їх виробництві, так само як і у випадку з фарбою, найдорожчим матеріалом є пігмент. Тобто, чим його більше, тим дорожче кінцевий виріб. Притому саме пігмент відповідає за передачу та насиченість кольору. Саме тому професійні олівці товстіші за звичайні дитячі, адже в них більше грифеля.

Як скласти власний набір

Якщо вам все ж не припали до душі олівці в фірмовому металевому пеналі, і ви вирішили зібрати власний набір, то варто підійти до цього з належною відповідальністю. Для початку варто визначитись з тим, в якому жанрі ви плануєте свою творчість. Кожного кольору має бути мінімум три відтінки – світлий, середній та темний. Далі варто замислитись над сюжетами. Наприклад, якщо це буде пейзаж, вочевидь, не обійтись без багатьох складних відтінків зеленого та землянистого кольорів. Для написання портретів знадобляться відтінки тілесних кольорів.

Папір

Комфорт від малювання залежить не лише від олівців, а ще й від паперу. Для навчання краще підійде щільний та гладкий папір. Фактура завадить робити рівні штрихи, тому лінії будуть збиватися, а колір «рябіти». Можливо в майбутньому вам знадобиться саме цей ефект, проте на період навчання і опанування різних технік все ж краще рівна поверхня. Тонкий офісний папір теж може підійти, наприклад, для начерків з невеликою кількістю штрихів. В іншому випадку аркуш не витримає, розірветься чи деформуються.

Також для творчості може знадобитися фарба з пензлями, маркери, фломастери, прості олівці з гумкою. Крім того, є спеціальні олівці для скла та кераміки. Якщо є можливість, то кожен товар слід перевіряти прямо в магазині.

Заметили ошибку?
Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter

Уважаемые читатели!

Возможность комментирования временно отключена из-за возросшего количества агрессивных и оскорбляющих комментариев, призывающих к незаконным действиям и насилию.