Як відрізнити натуральну кокосову олію?

олія кокосу

Корисне та натуральне кокосове масло – універсальний продукт, який активно використовують і в кулінарії, і в косметології, і в медицині. Ви напевно запитаєте: "А чому цей продукт настільки популярний, що про нього трубять буквально з кожного чайника?" Вся річ у тому, що олія кокосу – це, без перебільшення, найкращий жир, який тільки можна включити до нашого з вами щоденного раціону. Цей продукт збагачений антиоксидантами, має антимікробні та протизапальні властивості.

Регулярне вживання кокосової олії дозволяє покращити стан шкіри та волосся, забезпечити необхідну гігієну порожнини рота та навіть покращити загальне самопочуття. Ось тільки важливо, щоб продукт був натуральним і не містив сумнівних домішок на кшталт консервантів. Як знайти справді якісний кокосовий суперфуд, розповідаємо у цій статті.

Секрет популярності кокосової олії

кокосова олія

Багатий нутритивний склад натуральної кокосової олії визначає її сприятливий вплив на наш організм. Саме коктейль поживних компонентів рослинного суперфуду – головна запорука його затребуваності. Кокосове масло - це криниця.

  1. Жирних кислот, серед яких лауринова, каприлова та капринова кислоти. Вони мають яскраво виражені антибактеріальні, антивірусні та протигрибкові властивості, а також сприяють зниженню рівня шкідливого холестерину в крові, що позитивно впливають на здоров'я серця.
  2. Вітамінів групи В — тіаміну, рибофлавіну, ніацину, піридоксину та фолієвої кислоти, які відіграють важливу роль у підтримці нормальної роботи ШКТ та нервової системи.
  3. Антиоксиданти, серед яких вітамін Е. Ці компоненти захищають клітини від пошкоджень, викликаних вільними радикалами. Як наслідок, в організмі уповільнюються процеси старіння та суттєво знижується ризик розвитку хронічних захворювань.
  4. Мінералів, включаючи залізо, магній, кальцій та калій. Усі вони необхідні підтримки здоров'я наших кісток, м'язів і внутрішніх органів.
  5. Жирних кислот середньої довжини. Ці унікальні елементи, що присутні в маслі, допомагають організму швидше і якісніше засвоювати енергію і підвищують метаболізм.

Чим органічна кокосова олія відрізняється від неорганічної?

Неорганічну кокосову олію отримують з копри або сушеної м'якоті кокосу, яка попередньо пройшла процес очищення та відбілювання. Після цього сировину обробляють за високих температур, щоб видалити специфічний запах і смак м'якоті. Деякі виробники, щоб знизити собівартість продукту, використовують у процесі виробництва дешеві хімічні розчинники. Таким чином вдається збільшити кількість олії, що видобувається з копри.

Є також випадки, коли недобросовісні виробники кокосової олії також помірковано гідрогенізують продукт. Як результат – у ньому утворюються небезпечні для людського здоров'я трансжирні кислоти.

Органічне або, як його ще називають, чисте кокосове масло витягається прямо зі свіжої м'якоті кокосу. Сировина при цьому попередньо не висушується.

Технологія виробництва органічної олії

олія холодного віджиму

Кокосова м'якоть, що використовується для виробництва органічної кокосової олії, в основному піддається двом процесам: швидкому сушінню або мокрому помелу.

Швидка сушка

Швидка сушка набагато більш поширений спосіб, в процесі якого допомагає швидко висушити м'якоть кокоса і механічно віджати масло.

Мокрий помел

Процес мокрого помелу відбувається, коли кокосове молоко витягується зі свіжої м'якоті. Після одержане молоко ферментують і кип'ятять.

Така обробка не передбачає відбілювання або використання спеціальних добавок, завдяки чому вдається зробити повністю натуральний продукт, зберегти всю його смак і запах.

Кокосова олія холодного віджиму надзвичайно корисна для дорослих та дітей, оскільки вона містить усі необхідні вітаміни та мінерали. Тому якщо ви шукаєте саме натуральний продукт, в якому містяться всі корисні властивості кокосової м'якоті, віддавайте перевагу преміальним маслам "Еколія".

Як відрізнити органічну кокосову олію від неорганічної?

олія холодного віджиму

Відрізнити органічну кокосову олію від неорганічної можна за такими ключовими параметрами:

  1. Наявність сертифікації. В органічної продукції обов'язково має бути сертифікат, що підтверджує її органічний статус. Зазвичай, це сертифікат USDA Organic або еквівалентні міжнародні сертифікації. Цей документ вказує, що олія зроблена без використання синтетичних добрив, пестицидів, гормонів росту або генетично модифікованих організмів.
  2. Склад готового продукту. Обов'язково перевірте етикетку вибраної вами олії. Органічний продукт міститиме лише один інгредієнт — натуральну кокосову олію. Якщо у складі ви знайдете інші добавки або консерванти, поверніть банку назад на магазинну полицю.
  3. Аромат та смак. Органічна кокосова олія зазвичай має більш виражений аромат і смак кокосу, ніж його неорганічний аналог. Це пов'язано з тим, що в натуральній олії зберігаються природні ароматичні сполуки кокосу, у той час як у неорганічному вони можуть бути штучно посилені, або зовсім відсутні.
  4. Колір та текстури. Органічний продукт має натуральний колір та кремову текстуру. У рідкому вигляді у олії може бути трохи каламутний або молочний відтінок.

Загалом кокосова олія холодного віджиму — найкращий варіант для приготування їжі. Такий продукт дозволяє отримати максимум користі здоров'ю вашого організму. Вибирайте натуральні сиродавлені олії від "Еколія" і будьте впевнені в якості та безпеки суперфудів.

Заметили ошибку?
Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter

Уважаемые читатели!

Возможность комментирования временно отключена из-за возросшего количества агрессивных и оскорбляющих комментариев, призывающих к незаконным действиям и насилию.